SDI-TDI

Rozmýšľal si nad kurzom potápania? Prečítaj si našich 5 top dôvodov, prečo sa stať potápačom. 

Dôvod č.1: Je toho tak veľa na objavovanie. Získanie potápačského certifikátu znamená viac, než len možnosť dýchať pod vodou (aj keď aj to je skutočne vzrušujúce). Otvára ti dvere na miesta, na ktorých bola len malá časť ľudstva. Z nedohľadných oceánov po krištáľovo čisté vody jazier, tam je obrovský svet, ktorý je pripravený prijať ťa. 

Dôvod č.2: Vodné živočíchy vyzerajú z blízka lepšie. Pod vodou sú ich milióny druhov. Jasne - môžeš navštíviť akvárium aby si videl živé ryby. Ale prečo ich nenavštíviť v ich prirodzenom prostredí, zblízka a osobne? Vidieť obrovskú morskú korytnačku alebo murénu v ich prirodzenom obydlí sa nedá porovnať s ničím. 

Dôvod č.3: Sloboda a pokoj. Je ťažké vysvetliť, ako slobodne sa človek cíti, keď po prvýkrát unikne gravitácii. Je upokojujúce, keď sa celá tvoja hmotnosť naraz zdvihne a začneš sa vznášať ponad mierumilovnú morskú krajinu. 

Dôvod č.4: Potápanie sa je úžasná sociálna aktivita. Je skvelou aktivitou pre páry, priateľov aj rodiny. Naučíte sa novým spôsobom podvodnej komunikácie medzi sebou a vylepšíte si tým aj svoj vzájomný rešpekt na súši. Veľa potápačov, hľadá dobrých potápačských partnerov aby ich sprevádzali. 

Dôvod č.5: Je toho tak veľmi veľa na objavovanie. Mnohí z nás nechodia von toľko, koľko by sme mali, ale akonáhle začneš s potápaním sa, nebudeš myslieť na nič iné. Je to outdoorová aktivita a či už si vyberieš objavovanie nekonečných morí alebo pokojného plytkého jazera, uvedomíš si, že sa stávaš aktívnejšou a nadšenejšou osobou. Chceš objavovať svet a jeho živočíchy? Hľadáš novú aktivitu, ktorú môžeš robiť s priateľmi, nejakú výhovorku na užívanie si prírody, alebo len trocha ticha a pokoja? Ak áno, tak je čas sa začať učiť potápať sa už dnes.

V prípade záujmu nás kontaktuj na info@point40.sk alebo priamo nášho TDISDI inštruktora na mikula.dusan@gmail.com